کد خبر: ۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
print send
ثبت‌نام در سه گروه دانشگاهیان سراسر کشور شامل اساتید، دانشجویان متاهل، دانشجویان دختر با یکی از محارم، پسران دانشجو و کارمندان دانشگاه‌ها، گروه دانشگاهیان اعزام شده به عمره در سال 94 و جامانده‌های عمره 94 انجام خواهد شد که دانشگاهیان اعزام شده به عمره در سال جاری و جامانده های عمره 94 بدون قرعه کشی اعزام خواهند شد.
استادیاران: محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز ثبت‌نام دانشگاهیان جهت اعزام به عتبات عالیات (نجف،کربلا،کاظمین) از اواخر خرداد ماه خبر داد و گفت: ثبت‌نام از دانشگاهیان متقاضی اعزام به عتبات عالیات از اواخر خرداد ماه در سایت لبیک انجام می‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام در سه گروه دانشگاهیان سراسر کشور شامل اساتید، دانشجویان متاهل، دانشجویان دختر با یکی از محارم، پسران دانشجو و کارمندان دانشگاه‌ها، گروه دانشگاهیان اعزام شده به عمره در سال 94 و جامانده‌های عمره 94 انجام خواهد شد که دانشگاهیان اعزام شده به عمره در سال جاری و جامانده های عمره 94 بدون قرعه کشی اعزام خواهند شد.

وی افزود: این اعزام‌ها در قالب کاروان‌های عمره خواهد بود و در خصوص کاروان‌های اعزامی به عمره و همچنین جامانده‌های عمره، اگر درخواست اعزام کمتر از یک کاروان بود؛ کاروان‌ها با هم تجمیع خواهند شد.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خاطر نشان کرد: هزینه عتبات دانشگاهیان بسته به دوری و نزدیکی به مرز متفاوت است و میانگین قیمت در سال 94 به صورت زمینی در تهران حدود 1 میلیون و 100هزار تومان و هوایی یک میلیون و 500 هزار تومان برآورد شده است.

زارع در خصوص اعطای وام به زائرین دانشجو گفت: بر اساس قوانین بانک تجارت، زائرین دانشجو فقط یکبار مجاز به استفاده از این تسهیلات در قالب سفر زیارتی عمره یا عتبات خواهند بود و دانشگاهیانی که از وام عمره استفاده نکرده‌اند، می‌توانند برای سفر عتبات متقاضی دریافت این وام شوند.

وی ادامه داد: اعزام دانشجویان به عتبات عالیات در ماه‌های مرداد، شهریور و مهر انجام خواهد شد و در این مدت حدود 10 هزار نفر از سراسر کشور به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: تاریخ و نوع اعزام به صورت زمینی یا هوایی و قیمت نهایی از سوی سازمان حج و زیارت اعلام خواهد شد و به اطلاع زائرین گرامی خواهد رسید.

گفتنی است زائرین 7 شب را در شهرهای مقدس کشور عراق اقامت خواهند داشت و در این مدت به زیارت اماکن مقدس شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است ثبت‌نام در عتبات تداخلی در ثبت‌نام عمره دانشگاهیان ندارد و متقاضیان می‌توانند در عتبات و هم در عمره ثبت نام کنند.

nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws