کد خبر: ۱۱۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
print send
این دانشجویان غیرایرانی از دانشگاه‌های تهران، دانشگاه تهران، علامه، شهید بهشتی، اصفهان، شیراز و هنر تهران فارغ‌التحصیل می‌شوند.
استادیاران: معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان از اجرای طرح استاد مشاور برای دانشجویان غیرایرانی خبر داد و گفت: حمایت‌های مالی ویژه‌ای از دانشجویان ممتاز انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران مجتبی صدیقی در سیزدهمین آیین فارغ‌التحصیلی دانش آموختگان و هشتیمن جشنواره فرهنگ ملل دانشجویان غیر ایرانی که در دانشگاه شیراز برگزار شد، بیان کرد: سال گذشته بیش از 1000 دانشجوی غیر ایرانی از طریق بورسیه و 3000 نفر از طریق غیربورسیه جذب دانشگاه‌های ایران شدند.

وی افزود: این تعداد دانشجویان از 97 کشور وارد دانشگاه‌های کشور شده که 50 درصد از آنها در رشته‌های علوم انسانی، 30 درصد فنی مهندسی، 17 درصد علوم پایه و پزشکی و 3 درصد هنر مشغول به تحصیل هستند.

معاون وزیر علوم گفت: در سال جاری 241 نفر دانشجوی خارجی فارغ‌التحصیل می‌شوند که از این تعداد 151 نفر دانشجوی پسر و مابقی دانشجوی دختر بوده که از 27 کشور در 23 دانشگاه کشور تحصیل کرده‌اند.

صدیقی اضافه کرد: از این تعداد دانشجوی فارغ‌التحصیل غیر ایرانی 122 نفر در رشته علوم انسانی، 81 نفر فنی مهندسی، 13 نفر علوم پایه، 12 نفر کشاورزی و 13 نفر در رشته هنر تحصیل کرده که 41 نفر از آنها در مقطع دکترا، 127 نفر کارشناسی ازشد، 70 نفر کارشناسی، دو نفر کارشناسی ناپیوسته و یک نفر کاردانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: این دانشجویان غیرایرانی از دانشگاه‌های تهران، دانشگاه تهران، علامه، شهید بهشتی، اصفهان، شیراز و هنر تهران فارغ‌التحصیل می‌شوند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: در سالی که گذشت تلاش کردیم با توجه به وضعیت اقتصادی در موضوع پرداخت‌ها بهبود ایجاد شود تا حداقل‌های معیشتی برای دانشجویان بورسیه در ایران فراهم شود.

nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws