کد خبر: ۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱
print send
استادیاران: وزیر بهداشت گفت: امیدوارم شوراهای صنفی، نقش پل ارتباطی بین دانشجویان و مسئولان دانشگاه را بر عهده گرفته و با مشارکت فعال در امور مربوط به دانشجویان از جمله خوابگاه‌ها و سایر اماکن رفاهی دانشجویی راه را برای ارتقاء سطح سلامت، معیشت و رفاه آینده سازان این کشور هموار نمایند.

متن کامل پیام دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت به مناسبت نشست سراسری دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به این شرح است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

دانشجویان نه تنها در ایران ، که در تمام جوامع از فعال‌ترین اقشار اجتماعی محسوب می‌شوند. بدون تردید یکی از دلایل این امتیاز، تقارن جوانی و فرهیختگی با روحیه آرمانخواهی و عدالت طلبی این قشر فهیم است.

در نظام جمهوری اسلامی که بر پایه آرمان‌های متعالی و مردم سالاری دینی بنا شده است، حساسیت دانشجو نسبت به مسائل صنفی و حقوقی باید مبتنی بر آموزه‌های دینی و منطبق بر ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی نظیر عدالت خواهی باشد. توجه به منافع و مصالح ملی نیز از نکات مهم و قابل تأملی است که نقشی بی‌بدیل در تاریخ جنبش دانشجویی ایران داشته و بر این اساس همواره شاهد حرکت‌های آگاهانه، جریان ساز و روشنگر دانشجویان در عرصه‌های مختلف بوده‌ایم.

دانشجویان جوان و روشن اندیش ما به برکت حاکمیت اسلام و در نتیجه بلوغ فرهنگی و اجتماعی و برخورداری از سرمایه معنوی خودباوری، ضمن مشارکت و حضور فعال در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی راه را برای تعالی و ارتقای جامعه دانشگاهی هموار ساخته‌اند و اکنون تشکیل «شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی» عرصه دیگری برای نقش‌آفرینی دانشجویان هوشمند، متعهد و مسئولیت‌پذیر خواهد گشود و تعامل شایسته دانشجویان عضو شوراهای صنفی با مجموعه مدیریت دانشگاه بدون شک افق‌های جدیدی برای حل و فصل مدبرانه مسائل و مشکلات موجود پدید خواهد آورد.

امیدوارم شوراهای صنفی، نقش پل ارتباطی بین دانشجویان و مسئولان دانشگاه را بر عهده گرفته و با مشارکت فعال در امور مربوط به دانشجویان از جمله خوابگاه‌ها و سایر اماکن رفاهی دانشجویی راه را برای ارتقاء سطح سلامت، معیشت و رفاه آینده سازان این کشور هموار نمایند.

ضمن ابراز خرسندی از برگزاری نخستین نشست سراسری دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، بر ضرورت پیگیری مُجدانه و رسیدگی مدبرانه به مسائل و مشکلات دانشجویان تاکید کرده، از مسئولان ستادی وزارتخانه و دانشگاه‌ها می‌خواهم از هیچ تلاشی برای ارتقاء سطح مشارکت شوراهای صنفی دانشجویان دریغ ننمایند و این ظرفیت عظیم را به عنوان یک فرصت استثنائی مغتنم شمرده و به شایستگی از آن بهره ببرند.

از فرزندان دانشجویم نیز می‌خواهم با هوشمندی، تدبیر و امید، حضوری فعال در شوراهای صنفی داشته و همزمان با کسب دانش، در مسیر اعتلای فعالیت‌های دانشجویی گام بردارند. "

nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws