کد خبر: ۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
print send
استادیاران: احمد چلداوی عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در واکنش به اظهارات اخیر عراقچی پیرامون امکان دسترسی و بازدید از مراکز نظامی ایران طبق پروتکل الحاقی اظهار داشت: درخصوص مذاکرات هسته‌ای خطوط قرمزی تعیین شده است اما اظهارات برخی مسئولان تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نشان می‌دهد که انگار به این خطوط قرمز توجه نمی‌شود، از جمله این موارد اجازه بازرسی از مراکز نظامی ایران است.

وی افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ما نباید در موضوع هسته‌ای به کشوری خاص تبدیل شویم که در ادامه آمریکا هرزمان خواست تکلیفی بر ما تحمیل کند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: مقام معظم رهبری بازدید از مراکز نظامی ما را غیرممکن عنوان کردند و این موضوع را جزو خطوط قرمز دانستند. بازدید از مراکز نظامی ما یعنی امنیت کشورمان را با دست خودمان به آمریکا بسپاریم.

چلداوی با بیان اینکه آقایان امنیت ملی کشورمان را در سایه مذاکرات هسته‌ای به خطر نیندازند، گفت: امروز در تمامی کشورهای منطقه ما درگیری و ناامنی وجود دارد اما جمهوری اسلامی در امنیت کامل به سر می‌برد. حال قرار است آقایان این امنیت را به چه قیمتی از دست بدهند!

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در ادامه گفت: بازدید از مراکز نظامی ما توسط آمریکا و غرب نه تنها امنیت ما را دچار خطر می‌کند، عزت ملت ما را هم خدشه‌دار می کند.

وی ابراز داشت: تجربه به ما نشان داده‌ است که آمریکایی‌ها و غربی ها هربار از مراکز ما بازدید کردند، چند نفر از دانشمندان ما را به شهادت رساندند. با این وضعیت نباید دوباره درب مراکز نظامی‌مان را به روی آنان باز کنیم. این اقدام غیرعاقلانه است. این اقدام غیرعاقلانه است.

این استاد دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مذاکرات تنها درخصوص موضوعات هسته‌ای است، بازدید از مراکز نظامی ما نمی‌تواند در این مذاکرات مطرح شود. بر همین اساس از لحاظ قانونی تیم هسته‌ای کشورما نمی‌تواند در این خصوص اظهار نظر کند.

nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws