کد خبر: ۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۴
print send
استادیاران: نهمین جشنواره صنعتی مکانیک شریف صبح روز دوشنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال جاری با حضور مدیران صنعتی کشور، مسئولین دانشگاه، اساتید و دانشجویان در دانشگاه شریف آغاز به کار کرد.

بنا به گزارش روابط عمومی، دانشکده مهندسي مکانيک دانشگاه صنعتي شريف از سال 1385 هر ساله اقدام به برگزاري جشنواره‌اي تحت عنوان " جشنواره صنعتي مکانيک شريف " مي‌نماید که هدف آن بهبود و تقويت ارتباط صنعت و دانشگاه و آشنایی دانشجویان با صنعت مکانیک از طريق حضور صنايع مختلف در نمايشگاه و معرفي فعاليت‌ها و محصولات خود به دانشگاهيان، شرکت در کارگاه‌هاي آموزشي مرتبط، حضور در نشست‌هاي علمي فناورانه، فراهم نمودن فضایی برای ارتباط مديران صنعتي موفق با دانشجویان و اساتید دانشگاه، تلاش در جهت حل بخشی از مشکلات صنایع و اهدافي از اين دست مي باشد.
امسال نیز این دانشکده پس از برگزاري 8 دوره‌ي موفق، نهمین جشنواره صنعتي مکانيک شريف با شعار " مهارت مهندسی و مهندسی مهارت" را آغاز کرد.
بنا بر این گزارش، دکتر فرهی رئیس دانشکده مهندس مکانیک در آغاز جشنواره طی سخنانی گفت: این جشنواره، یک تمرین مدیریت است برای دانشجویان تا در جهت مشاغل شغلی آینده شان از آن بهره مند شوند.

دکتر فرهی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره اظهار داشت: از اهداف مهم برگزاری این جشنواره ارتباط صنعت و دانشگاه است تا در این راستا دانشجویان با هدف مدیران صنعت آشنا شوند و مدیران صنعت نیز دانشجویان ماهر و خلاق را بشناسند و بتوانند در جهت توسعه صنعت از وجود این دانشجویان استفاده کنند.
وی در ادامه به قدمت 50 ساله دانشکده مهندسی مکانیک اشاره کرد و گفت: سعی دانشکده بر این بوده تا با فراهم کردن استعدادهای آموزش و پژوهش در جهت ارتقاء آن قدم بردارد.
وی افزود: این دانشکده شامل 46 هیأت علمی، 26 استاد تمام، 7 دانشیار، 11 استادیار، 2 مربی است. 6600 فارغ التحصیل به کشور تقدیم کرده که باعث افتخار دانشگاه است. در اکثر دانشکده‌های صنعتی ایران اساتید حداقل یکی از مدارک خود را از دانشگاه شریف کسب کرده‌اند که این اساتید در حوزه صنعت داخل و خارج ایران باعث افتخار آفرینی بوده‌اند. همچنین 150 مقاله علمی نیز در بهترین مجلات دنیا منتشر کرده‌ایم.
رئیس دانشکده مهندسی مکانیک در خصوص معضلات موجود در دانشکده بیان داشت: کمبود فضای آموزشی بعلت نداشتن فضای فیزیکی جهت احداث آزمایشگاه با فناوری جدید از معضلات موجود دانشکده می باشد که با پیگیری ریاست دانشگاه، مهندس بیاتی و مسئولین دانشکده امیدواریم بتوانیم با یاری خداوند این معضلات را در جهت رسیدن به اهداف دانشگاه از بین ببریم.

دکتر فتوحی: استادی که ارتباط خوبی با صنعت دارد معلم بهتری هم خواهد بود
در ادامه دکتر فتوحی رئیس دانشگاه به هدف اصلی جشنواره اشاره کرد و گفت: هدف اصلی این جشنواره ارتباط و تبادل نظر هرچه بیشتر بین صنعت و دانشگاه است که انتظار می رود دانشگاهی همچون دانشگاه شریف در این راه قدمهای بهتر و بلندتری بردارد اگر چه این ارتباط در دانشگاه شریف از وضعیت خوبی در مقایسه با وضعیت دیگر دانشگاه های کشور برخوردار است آنچه مسلم است این است که پتانسیل دانشگاه بیش از آن چیزیست که در حال حاضر از آن استفاده می کنیم و قطعا نیاز است این ارتباط روز به روز وضعیت بهتری پیدا کند.
رئیس دانشگاه خاطرنشان کرد؛ این ارتباط زمانی می تواند نهادینه شود که هر دو ارگان به این نتیجه برسند که به همدیگر نیاز دارند هم دانشگاه نیاز به صنعت را احساس کند و هم صنعت خود را نیازمند به علوم و فناوری جدیدی بداند.
وی افزود: نمی توان فقط بر مبنای کتب درسی به دانشجویان درس داد من اعتقاد دارم استادی که ارتباط با صنعت خوبی دارد معلم بهتری هم خواهد بود.
دکتر فتوحی در ادامه گفت: اگر ما بتوانیم ارتباط خوبی با صنعت داشته باشیم و پروژه های خوبی را در این مبنا تعریف کنیم، دانشجو ضمن اینکه حمایت کافی را در این زمینه خواهد داشت صنعت هم می تواند از او پشتیبانی کند و بهره کافی را از این پروژه ببرد.
رئیس دانشگاه در خاتمه سخنانش اظهار داشت: امیدواریم پایان نامه ها در دانشگاه به نحوی با مسائل موجود در صنعت ارتباط پیدا کند و بتواند مشکلات موجود در صنعت را حل نماید. این یکی از راهبردهای دانشگاه است که تا جای ممکن ارتباط صنعت و دانشگاه نهادینه شود و روز به روز گسترش یابد . من اطمینان دارم با پتانسیل موجود در جامعه این هدف امکان پذیر است و امکان رسیدن به آن وجود دارد.
در ادامه مراسم افتتاحیه سخنرانی‌هایی تخصصی با حضور اساتید دانشکده مکانیک و عوامل شرکت های صنعتی با محتوای بررسی معضلات در حوزه صنعت برگزار شد.
خاطرنشان می‌شود؛ در ادامه نشست تعامل بین شرکت‌ها و دانشجویان در راستای حل مشکلات در صنعت و کاریابی و تامین نیروی انسانی نیز برگزار گردید.
همچنین در حاشیه و به موازات جشنواره، نمایشگاهی با رویکرد مهارت مهندسی و مهندسی مهارت در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.
گفتنی ست؛ کارگاه های آموزشی و تخصصی این جشنواره از بعد از ظهر امروز آغاز و تا30 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws