کد خبر: ۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۱
print send
استادیاران: جلسه 104 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی به ریاست غلامعلی حداد عادل برگزار شد.

حدادعادل در ابتدای این جلسه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم  صادق آئینه‌وند گفت: امیدواریم زحمات مرحوم آئینه‌وند در دفاع از مبانی اسلام و انقلاب اسلامی ذخیره آخرت آن مرحوم باشد.

در ادامه جلسه گزارش کارگروه مترجمی زبان اسپانیایی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه شد.

 حدادعادل بعد از ارائه این گزارش طی سخنانی گفت: در رشته زبان‌های خارجی موضوع اسلامی شدن تابع مقتضیات خاص این رشته‌ها است.

وی افزود: برای تبلیغ اسلام و انقلاب اسلامی در کشورهایی مانند اکثر کشورهای آمریکای جنوبی به آموزش و به روز رسانی آموزش زبان اسپانیایی نیاز است.

رئیس شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی ادامه داد: تحقیق و معرفی تاریخ تمدن درخشان اسلامی در جنوب اروپا نیز محتاج به زبان اسپانیایی است.

پس از سخنان حداد عادل، اعضا به بیان نظرات خود در رابطه با اهمیت زبان اسپانیایی به عنوان یکی از زبان‌های پرگویش در جهان و لزوم تسلط به این زبان در راستای تبلیغ و بسط اندیشه اسلامی و استفاده از ظرفیت نهادهایی مانند جامعه المصطفی العالمیه پرداختند.

بعد از ارائه این نظرات، با رأی مثبت اعضا کلیات این برنامه به تصویب رسید.

در ادامه جلسه، اعضا به بررسی جزئیات برنامه پیشنهادی پیرامون دقت در نحوه تبیین اسلامی سازی رشته‌های زبان‌های خارجی و تربیت مترجم توانمند در انتقال مفاهیم مندرج در زبان فارسی به زبان اسپانیایی پرداختند.

حداد عادل در پایان این جلسه هم گفت: یکی از عوامل اقتدار ملی توانایی هر ملت در انتقال مفاهیم و ارزش‌های تمدنی خود به زبان‌های مختلف به اقصی نقاط جهان است.

nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws