کد خبر: ۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
print send
استادیاران: نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی دانشجویان مراکز استانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، وحید احمدی معاون پژوهشی وزیر علوم، نصیری قیداری معاون حقوقی وزیر علوم و شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

در حاشیه افتتاح این نمایشگاه مسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: این دانشگاه یک دانشگاه کارآفرین و تقاضامحور است که سعی دارد نیروهایی را برای بازار کار تربیت کند و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در رشته‌هایی تحصیل می‌کنند که دانشگاه‌های دیگر این رشته‌ها را راه‌اندازی نکردند.

وی افزود: در دنیای پیشرفته ارتباط صنعت و دانشگاه بسیار مهم است تا نیازهای جامعه برطرف شود و ما نیز در دانشگاه فنی و حرفه‌ای سعی داریم نیروهایی را تربیت کنیم که نیاز صنعت را برطرف کند و در این نمایشگاه هم پروژه‌های خوبی را در زمینه‌های هنری، تاریخی و فنی ارائه کردیم.

وی با درخواست از رئیس و نمایندگان مجلس عنوان کرد: انتظار داریم رئیس و نمایندگان مجلس زمانی را برای بازدید از توانمندی‌های دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای در نظر بگیرند و با مشکلات دانشجویان ما آشنا شوند.

وی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای کمک می‌کند تا 80 درصد نیروها جذب بازار کار شوند، گفت: مجلس می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها برای بودجه به ما کمک کند زیرا ما با آماده کردن نیروهای بازار کار به اقتصاد کشور کمک می‌کنیم.

وی ادامه داد: البته نمایندگان مجلس با دانشگاه فنی و حرفه‌ای آشنا هستند و ما را تشویق می‌کنند ولی توانمندی‌های این دانشگاه طلب می‌کند که بیشتر برای دانشگاه ما زمان گذاشته شود زیرا کارهای فنی مدرسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در دنیا می‌درخشند. 

شفیعی دانشگاه فنی و حرفه‌ای را یک مرکز توانمند و قطب علمی کشور برشمرد و عنوان کرد: انتظار داریم نمایندگان مجلس از مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای در شهرستان‌های خود بازدید کرده و با مشکلات ما آشنا شوند.

* احمدی: ایجاد مراکز رشد در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

همچنین در حاشیه افتتاح این نمایشگاه وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای گستردگی زیادی دارد، گفت: این دانشگاه به کارآفرینی بسیار نزدیک است و با توجه به اینکه وزارت علوم بر توسعه مراکز رشد در دانشگاه‌ها تاکید دارد برای راه‌اندازی مراکز رشد در دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز قطعا مجوز می‌دهیم.

وی افزود: هدف این است که مراکز رشد با بستر و حمایت دولت راه‌اندازی شده و سپس به صورت خصوصی ادامه حیات دهد.

در نمایشگاه توانمندی‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای دستگاه جت‌هیتر ارائه با اگزوز و بدون اگزوز، برق اضطراری کامپیوتر، دستگاه چرخ‌دنده، پرس دستی، تابلوی تذهیب، سیستم کنترل‌کننده چند کاره اماکن، تابلوهای هوشمند پایانه‌های مسافربری از سوی مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای ارائه شد. همچنین طرح‌های قلم‌زنی با استفاده از تاریخ ایرانی- اسلامی کشور نیز عرضه شد.

شایان ذکر است؛ نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای تا سه روز آینده در مجلس شورای اسلامی دایر است.

nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws