کد خبر: ۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۱
print send
استادیاران: دکتر احمد چلداوی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، تشکیل کمیته تعیین روسای دانشگاه در شورایعالی انقلاب فرهنگی را دور زدن انتخاب اصلح دانست و گفت: من پیشنهادی برای تعیین روسای دانشگاه دارم و آن اینکه اگر می‌خواهند کمیته‌ای تشکیل دهند این کمیته صلاحیت‌های عمومی و علمی افراد موردنظر برای ریاست دانشگاه‌ها را بررسی کرده و به اعضای شورا منتقل کند ولی رای نهایی باید رای اکثریت اعضای شورا باشد.

وی با بیان اینکه باید شرایطی برای روسای دانشگاه‌ها در نظر گرفته شود و خارج از آن شرایط فردی منتصب نشود، گفت: حداقل انتظار مردم از یک رئیس دانشگاه که وظیفه تعلیم و تربیت فرزندان کشور را برعهده دارد این است که گرین کارت آمریکا نداشته باشد و اعضای درجه یک خانواده وی در کشورهای متخاصم زندگی نکنند.

چلداوی اضافه کرد: روسای دانشگاه‌ها محرم اسرار اساتید هستند و اطلاعات مهمی از اساتید دانشگاه دارند بنابراین نباید به راحتی به کشورهای متخاصم رفت‌وآمد داشته باشند، این حداقل انتظار مردم از یک رئیس دانشگاه است.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت، واگذاری تعیین ریاست دانشگاه‌ها به یک کمیته را خلاف قانون برشمرد و گفت: این کار خلاف خواسته اساتید هم هست زیرا ما اساتید دانشگاه انتظار داریم روسای دانشگاه از سوی اکثریت اعضای شورا تائید شوند تا از دیکتاتوری گروهی که در حال حاضر به صورت تمامیت‌گرا سعی دارند تمام دانشگاه‌ها را به تصاحب خود درآورند خارج شود.

وی گفت: اینکه بخواهند تعیین ریاست دانشگاه‌ها را از شورا به یک کمیته واگذار کنند یعنی حاضر نیستند به رای اکثریت تمکین کنند.
nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws