کد خبر: ۶۴
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳
print send
استادیاران: نشست خبری سومین کنگره ملی بهداشت و بیماری های اسب با حضور دبیران علمی و اجرایی در تالار دکتر مصطفوی دانشگاه شیراز برگزار شد.
دکتر ابوتراب طباطبایی نائینی دبیر علمی اين کنگره گفت: برگزاری مناسب کنگره دوم در فروردین ماه 1392  در دانشگاه شیراز و علاقه مندی و مراجعات زیاد برای درخواست اطلاعات باعث شد که کنگره سوم نیز در این دانشگاه برگزار شود.
وی افزود: کنگره سوم هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی در سطح بالاتری قرار دارد به گونه ای که 80درصد مقالات آن را مقالات تحقیقی که در 2 سال اخیر انجام شده، شامل می شود.
دبیر علمی سومین کنگره ملی بهداشت و بیماریهای اسب اظهار داشت: پروفسور کریستوف لیشر، رئیس کالج اروپایی جراحان دامپزشک و از اساتید برجسته و بنام طب اسب در دنیا، از دانشگاه برلین آلمان ،در این کنگره سخنرانی می کند و به ارائه 3 کارگاه آموزشی تئوری و عملی می پردازد.
دکتر طباطبایی گفت: علاوه بر این، سایر اساتید برجسته کشور نیز به عنوان سخنران کلیدی در روز اول کنگره شیراز سخنرانی می کنند.
وی، هدف از برگزاری کنگره را بررسی و ارائه پژوهش های جامع و کامل، توجه به بعد فرهنگی و ورزشی سوارکاری و چوگان و نگاه اقتصادی به اسب به عنوان یک منبع تولید ثروت عنوان کرد.
عضو هيئت علمی دانشکده دامپزشکی خاطرنشان کرد : استان فارس از ظرفیت بالایی برای تولید و پرورش اسب برخوردار است و اسب نژاد دره شوری با توجه به شرایط اقلیمی بهترین اسبی است که می توان بر روی آن سرمایه گذاری کرد و جا دارد که مسئولان به این قضیه توجه بیشتر داشته باشند.
دکتر علیرضا رعایت جهرمی دبیر اجرایی سومین کنگره ملی بهداشت و بیماری های اسب هم ، محور جراحی، هوشبری ، تصویر برداری ؛ محور مدیریت بیماری ها و تکنولوژی تولید مثل، محور بیماری های خونی و عفونی و محور پرورش، رفاه و تغذیه را  4 محور اصلی این کنگره برشمرد.
وی ادامه داد: بیش از 415 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شد که شامل مقالات تحقیقی، تحلیلی و و تجربی بود .
عضو هيئت علمی دانشکده دامپزشکی اظهار داشت: پس از داوری مقالات توسط 45 استاد برجسته سراسر کشور،حدود 300 مقاله پذیرفته شد که از این تعداد 38 مقاله به صورت سخنرانی و بقیه در قالب پوستر ارائه می شود.
گفتني است مراسم افتتاحیه سومین کنگره ملی بهداشت و بیماریهای اسب، چهارشنبه 9 اردیبهشت ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز واقع در باجگاه با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار می شود و این کنگره تا 11 اردیبهشت ماه ادامه دارد.
nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws