کد خبر: ۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۵
print send
استادیاران: رئیس کارگروه جامعه‌شناسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی گفت: دکتری مطالعات اسلامی ایرانی پیشرفت به تصویب شورای تحول و وزارت علوم رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا جمشیدی‌ها  با اشاره به آخرین وضعیت بازنگری رشته جامعه‌شناسی گفت: تاکنون بازنگری رشته دانش اجتماعی مسلمین و فلسفه علوم اجتماعی انجام شده و فعالیت های مربوط به پیگیری، اصلاح، و به تصویب رساندن واجرایی کردن برنامه دکتری مردم‌شناسی که توسط  گروه انسان‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران ارائه شده بود، نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه تا کنون در ایران دکتری مردم‌شناسی وجود نداشت افزود: برنامه دیگری که انجام شده و به تصویب شورای تحول و وزارت علوم رسیده ، دکتری مطالعات اسلامی ایرانی پیشرفت است.

رئیس کارگروه جامعه‌شناسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی  ادامه داد: برنامه دیگر، جامعه‌شناسی دفاع مقدس در مقطع کارشناسی ارشد است که این برنامه مورد تصویب شورای تحول قرار گرفته و اکنون در وزارتخانه است.

وی در زمینه تألیف کتاب و کافی بودن یا نبودن منابع گفت: باید بگویم که منابع وجود دارد اما مسئله‌ای که ما با آن روبرو هستیم این است که این منابع در حاشیه‌اند، ما حرف‌های زیادی داریم اما این حرف‌ها که الان در حاشیه هستند که باید به متن تبدیل شود و به عنوان متون درسی در کلاس‌ها مطرح شود

جمشیدی ها  با بیان اینکه از این به بعد تأکید عمده کارگروه روی برنامه‌های جاری در مقاطع سه گانه آموزشی خواهد بود افزود: درحال حاضر اساتید دانشگاه‌های تهران، شیراز، علامه، اصفهان، مؤسسه باقرالعلوم، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، دانشگاه الزهرا و دانشگاه خوارزمی در کارگروه جامعه‌شناسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی حضور دارند
nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws