کد خبر: ۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲
print send
باید نکات و مشکلاتی که اعضای هیئت علمی، دانشجویان و همکاران دانشگاهی در امور علمی با آن روبرو هستند در یک مرجع بالاتر اعتراضات و تظلم خواهی آنها مورد رسیدگی قرار گیرد که در این جلسه تشکیل این هیئت به تصویب رسید.
استادیاران: در آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل هیئت رسیدگی به امور دانشگاهیان به تصویب رسید.

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی در خصوص دستور جلسه 736 شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد، اظهار داشت: دستور اصلی این جلسه تعیین هیئت های رسیدگی به امور شکایات و مسائلی که دانشگاه ها و دانشگاهیان در امور علمی، آموزشی و پژوهشی با آن مواجه هستند در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طبق مصوبه 630 شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شده بود که تصمیم گیری های لازم در امور دانشگاهیان در خود دانشگاه ها انجام شود.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: بر اساس مصوبه مذکور؛ باید نکات و مشکلاتی که اعضای هیئت علمی، دانشجویان و همکاران دانشگاهی در امور علمی با آن روبرو هستند در یک مرجع بالاتر اعتراضات و تظلم خواهی آنها مورد رسیدگی قرار گیرد که در این جلسه تشکیل این هیئت به تصویب رسید.

دکتر مخبر دزفولی گفت: بر اساس تصمیم این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی ریاست این هیئت در وزارت "علوم، تحقیقات و فناوری" و وزارت "بهداشت، درمان و آموزش پزشکی" به عهده وزرای این وزارتخانه ها و در دانشگاه آزاد اسلامی به عهده رئیس این دانشگاه خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی،دکتر مخبر دزفولی در پایان خاطرنشان کرد: اعضای این هیئت نیز شامل؛ معاون حقوقی وزارتخانه، معاون تخصصی ذی ربط، سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها به انتخاب وزیر، دو نفر از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتخاب این شورا و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهند بود.

nesws
نظر شما
nesws
نام:
ایمیل:
* نظر:
nesws
آخرین اخبار
nesws
nesws
پر بیننده ترین عناوین
nesws